teo
historia choroby galeria jak pomóc podziękowania blog

Kochani!!!

Teo, a właściwie Teodor Naturski urodził się (z wieeeelkim wrzaskiem i pod czujnym okiem wieeeeelu lekarzy) 21 dnia stycznia 2010 roku.

Już w drugiej dobie życia przeszedł swoją pierwszą operację...

Teo, niestety, wygląda troszkę inaczej niż
inne, zdrowe dzieciaki. Ma bardzo dużą zmianę - malformację, która zajmuje ponad połowę główki.

To bardzo rzadka choroba zdiagnozowana przez lekarzy jako fakomatoza pigmentowo-naczyniowa. Jest to mieszanka znamion, naczyniaków, nerwiako-włókniaków i jeszcze kilku innych, niefajnych rzeczy.

Leczenie, głównie chirurgiczne, potrwa zapewne kilka lat. Wymaga interwencji chirurgów dziecięcych, naczyniowych i plastycznych, konsultacji i stałego nadzoru okulistów, dermatologów i onkologów, wielu specjalistycznych badań.

Do tej pory Teo był leczony w jedynym w Europie Centrum Malformacji Naczyniowych u Dzieci w Berlinie pod okiem wspaniałych specjalistów z Niemiec (Dr Lutz Meyer) i Nowego Jorku (Prof. Dr Milton Waner). Niestety, koszty takiego leczenia są ogromne.

Dla Teosia jest to dopiero początek drogi aby odzyskać twarz i zminimalizować zagrożenie nowotworem - zwłaszcza czerniakiem skóry. Szczęśliwie, na swojej drodze spotkał wiele pomocnych i serdecznych osób. Wierzymy, że Wy również będziecie w stanie pomóc naszemu synkowi.

Monika i Wiktor Naturscy

mw@naturscy.pl
tel. Monika +48 668 113 566
tel. Wiktor +48 668 165 112

Teo Naturski

 

 

Fundacja dzieciom
Teo jest podopiecznym
Fundacji Dzieciom
"Zdążyć z Pomocą"
1%

 

english vesion